Варна 18°
11:45 | 23 февруари 2020
Обновен: 20:01 | 25 април 2024

Старшата на Черно море удари Локо (Пд) във Варна

Единственият гол в срещата под Аспаруховия мост реализира Павел Георгиев в 84-ата минута

По материала работи: Борис Проданов

Юношите старша възраст на Черно море записаха домакински успех с 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) в мач от 16-ия кръг на Елитната група до 19 години. Единственият гол в срещата на стадиона под Аспаруховия мост във Варна реализира Павел Георгиев в 84-ата минута. Младият талант на варненци, който доста често е викан в представителния тим на “моряците”, се разписа от пряксвободен удар.

През целия двубой водените от Мартин Христов варненци стояха по-добре на терена, но пропуснаха доста ситуации в мача. През първата част пред гола се разминаха Светослав Николов, Велислав Василев и Радослав Златев, а през втората Радослав Златев, Мартин Милушев и Велислав Василев, а в 61-вата минута Даниел Стоянов пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу току що появилия се на терена Паоло Пасков.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия в София. Срещата е на 29 февруари, събота, от 13:30 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Кристиан Парашкевов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Мердин Адем, Калин Георгиев, Павел Георгиев, Радослав Златев (70-Златин Станков), Мартин Милушев (86-Димитър Ралчев), Велислав Василев (60-Паоло Пасков), Светослав Николов.