Варна 18°
12:31 | 26 февруари 2020
Обновен: 08:50 | 27 март 2024

“Аква Спорт” (Варна) доминира в артистичното плуване

Тимът на Галина Георгиева спечели зимния етап на 36-ия държавен отборен шампионат

Снимка Ивелин Солаков, bgswim.com

“Аква Спорт” и Варна продължават доминацията си в артистичното (синхронно) плуване. Тимът, воден от треньор №1 на България - Галина Георгиева, спечели зимния етап на 36-ия държавен отборен шампионат, състоял се на столичния  покрит басейн „Диана“, съобщи bgswim.com.

В първенството участваха рекорден брой състезателки от четири възрасти – 212. Клубовете бяха осем. “Аква Спорт” оглави класирането в три от четирите групи – при децата и девойките младша и старша.

При жените купата е за отбора на НСА, воден от студентката в Германия - Александра Атанасова. До миналия сезон бе лидер на “Аква Спорт”. Състезател №1 за 2019-а защити титлата си на соло.

Държавното отборно първенство бе и първо контролно състезание за определяне на съставите за участие на европейското в Будапеща през май. Също и за девойките в Малта през юни.

При жените спорът ще е между тандемите на НСА (Мария Киркова/Александра Атанасова) и “Аква спорт” (Далия Пенкова/Крис Кулева). Любопитният момент е, че доскорошните съотборнички и участнички на световния шампионат в Южна Корея – Атанасова и Пенкова (Мис BGswim 2019), ще бъдат съпернички за Будапеща. При девойките претендентките за мястото за еврошампионата са от “Аква Спорт” при дуетите, а на соло от същия тим и “Торпедо” (Варна). Участничките ще станат ясни след контролното в Световните серии в Казан през април.

Класиране в I етап на държавното първенство: 1. Аква Спорт - 692 т., 2. Торпедо - 547 т., 3. НСА - 477 т., 4. Албатрос 2001 - 443 т., 5. Левски-Спарта 2000 - 117 т., 6. Олимпия - 112 т., 7. Пирин - 22 т., 8. Тибрис - 13 т.

Прочетете още: "Щрихи от утрото" (26.02.2020) - Ловци на вятъра