Разпознаха 12-те жертви на Берлинския базар

Според данните на изданието, осем от жертвите са германци, а четирима са чужденци - от Чехия, Италия, Израел и Полша

Разпознаха 12-те жертви на Берлинския базар

Германската полиция е идентифицирала всичките 12 загинали при терористичния акт на коледния базар в Берлин, пише "Шпигел", цитиран от БНР.

Загиналите са шест жени и шестима мъже. Според данните на изданието, осем от жертвите са германци, а четирима са чужденци - от Чехия, Италия, Израел и Полша. Сред пострадалите има граждани на Израел, Унгария, Финландия и Литва, а също така на Великобритания и Испания. Много от тях все още са в тежко състояние.

Същевременно, продължава неяснотата за това къде е бил атентаторът Анис Амри от момента, в който избяга от местопрестъплението в Берлин, до момента, в който бе застрелян след като стреля по полицаи близо до Милано.

Френският министър на вътрешните работи Брюно льо Ру отказа да потвърди дали нападателят е бил във Франция, преди да отиде в Италия. У Амри бяха открити билети за влак от Франция до Италия, което накара лидера на френската крайна десница Марин льо Пен да заяви, че атентаторът е прекосил 3 европейски държави, което говори за пълна катастрофа за сигурността, която представлява Шенгенското споразумение.

Същевременно властите в италианската столица Рим забраниха движението на камиони в центъра на града през коледните и новогодишните празници. Решението е взето след препоръка на полицията след атентата в Берлин. Изключения се правят за камионите с тегло до 3 тона и половина за доставки на храна, поща, банкноти и медицински продукти.

news.bg

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата