IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
16:33 | 11 февруари 2017
Обновен: 09:50 | 14 май 2025

Милиции и турски военни влязоха в бастион на ИД

Бунтовниците са постнали снимка, на която се виждат техни бойци пред входа на болницата "Хикма"

По материала работи: Борис Проданов
Милиции и турски военни влязоха в бастион на ИД

Сирийски опозиционни милиции с подкрепата на турски войници и авиация са навлезли в северния сирийски град Ал Баб, крепост на джихадистите от "Ислямска държава", съобщиха Франс прес и Асошиейтед прес, цитирани от БТА.

Подкрепяната от Турция милиция Ахрар аш Шам написа в Туитър, че турските и бунтовническите сили са проникнали в югозападните райони на града, където продължават да се водят ожесточени боеве. 

Бунтовниците са постнали снимка, на която се виждат техни бойци пред входа на болницата "Хикма".

Сирийският център за наблюдение на човешките права също съобщи, че болницата е превзета, както и спортен комплекс и зърнени складове.

Турски сили и авиация също участват в офанзивата към Ал Баб под кодовото название операция "Ефратски щит". Те бързат да превземат града преди пристигането на сирийските правителствени сили, които са на около 1,5 км от Ал Баб. 

 

Коментари

Новини Варна