Варна °
fallback
България
14:38 | 19 декември 2017
Обновен: 00:30 | 17 юни 2025

Омбудсманът дава повишението на цената на водата на прокуратурата

КЕВР прави каквото си иска, използва еквилибристики, смята Мая Манолова

По материала работи: Слав Велев

Решението на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) за повишение цената на водата е незаконно и това може да бъде доказано пред съда. Това обяви в предаването „Тази сутрин” омбудсманът Мая Манолова. КЕВР прави каквото си иска, използва еквилибристики, допълни Манолова.

 

Тя ще сезира днес Върховната административна прокуратура, на която ще представи своя анализ, и се надява обвинението да протестира новите цени.

 

„Използва критерии, с които да се осигури максимално висока цена на водата, за да може ВиК дружествата да събират максимално пари от хората и съответно максимални печалби”, смята Манолова.

 

Ако се използват коректни данни за средномесечния доход на населението от НСИ, в три области на страната – Монтана, Кърджали и Силистра, няма основания за вдигане цената на водата, обяви омбудсманът.

 

btvnovinite.bg

 

Четете още:   

Автор на статията:
Слав Велев
0 коментара
fallback
fallback