Новата седмицата идва с валежи

Има риск от свлачища и наводнения

Графика: НИМХ

Графика: НИМХ

Новата седмицата идва с валежи. Заради южния вятър температурита ще се повишават. През следващите дни ще остане топло за края на януари. В понеделник вятърът от юг ще се усили, ще бъде предимно умерен, в Източна България и в близост до северните планински склонове - силен и поривист; след обяд ще се ориентира от югоизток. Ще бъде облачно с валежи от дъжд, в планините над 2000 m - от сняг, значителни по количество ще са в Рило-Родопската област. В северозападните райони отново ще има условия за поледици. Минималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 5° и 10°, максималните - между 9° и 14°, по-ниски в Северозападна България и високите полета в Западна.

Във вторник валежите ще отслабнат, до вечерта навсякъде ще спрат, а облачността ще се разкъсва. Вятърът за кратко ще се ориентира от северозапад, дневните температури ще се понижат слабо.

В сряда ще има и слънчеви часове, но след обяд от запад ще започне ново увеличение на облачността. Вятърът отново ще е с южна компонента. Минималните температури ще се понижат и ще са близки до 0°, а дневните ще са без съществена промяна.

В четвъртък ще бъде облачно, с валежи от дъжд. Има повишена вероятност в крайните южни райони от страната да са значителни по количество. Южният вятър отново ще се усили.

В петък вятърът ще отслабне и ще се ориентира от северозапад, в Западна България валежите ще спрат, а облачността ще се разкъсва и намалява, в Източна все още ще превалява дъжд.

В събота ще има променлива облачност, вероятността за валежи е малка.

 

В края на седмицата ще има отново валежна обстановка.

Температурите няма да падат драстично, като в някои от дните, в ранните часове, ще се колебаят от 1 до 5 градуса, а следобед – от 8 до 15 на места.

 

Новини

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата