Националният превозвач "България Еър" ще изпълни чартърен полет от Дубай до София на 7 март 2026 г., с който ще бъдат прибрани блокирани български туристи.
Полетът се организира от туроператорите "Бохемия" и "Абакс" и ще бъде изпълнен с Airbus A320 с общо 180 места, като всички те вече са запълнени.
Самолетът ще излети от Варна в 08:00 часа сутринта и ще извърши маршрут Варна – Дубай – Хургада – София, където се очаква да кацне в 21:15 часа местно време.
В Дубай продължава да има туристи и на други туроператори, които в момента се опитват да ги качат по полетите на авиокомпанията Fly Dubai, която възстанови редовната линия до София. Wizz Air отмени своите полети по маршрута до 16 март.
Правителството изпрати още един голям самолет да прибере български граждани от Дубай, който се очаква да кацне в София към 3:30 ч. през нощта. Полетът е на българската авиокомпания GullivAir, която изпрати своя Airbus A330-203 с 326 места на борда.

Блокади и затруднен транспорт в Ирландия: МВнР с препоръки към българите
Защо Европа затваря вратите за американските пикапи
Три зодии откриват нова надежда за бъдещето на 12 април
Централна емисия
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Виктория Томова разби французойка в Германия
Байер чукна Дортмунд с 1:0
Бивш на Лудогорец с нов фурор във Висшата лига
ЦСКА мачка Левски с голове от Бразилия
Дневен хороскоп за 12 април, неделя
Рецепти за дроб сарма
Задължителни ястия за Великден
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 април
Как се поставя диагнозата менингит?
Сърбеж в интимната област - каква може да бъде причината?
Великденче – действа противовъзпалително и облекчава кашлица
Микоза на ноктите и честите грешки у дома
ЕС все още не може да намери решение за своите фискални правила
Блокади и затруднен транспорт в Ирландия: МВнР с препоръки към българите
Войната с Иран: Гневът на Тръмп към Европа определено има положителна страна
Този Golf II и до днес плаши суперколите
Кралските сватбени рокли, които нарушиха традицията – от необичайния цвят на кралица Виктория до рециклираната рокля на принцеса Беатрис
Коментари