Специализирана полицейска операция разкри 6 престъпления на две момчета от селата Овча Могила и Драганово. Извършителите са на 11 и 14 години.
Кражбите са извършени в периода от началото на юни до края на октомври тази година.
След откраднатото са хранителни продукти, домашни птици, посуда, велосипед, пералня и пари в размер на 350 лв.
Невръстните апаши задигнали 12 кг краве масло, сирене, 50 кокошки. В някои от жилищата те влизали през незаключени врати, а в други чрез взломяване на врати или прозорци, пише "24 часа", цитира dnes.bg.
В хода на проведеното разследване е установено, че невръстните апаши са били умишлено склонявани да осъществяват кражбите от 34-годишна жена от същото село, известна на полицията, а и осъждана.
Материалите по всички случаи ще бъдат докладвани в прокуратурата, с мнение за прилагане на възпитателни мерки срещу двамата малолетни извършители. Образувано е досъдебно производство срещу подстрекателката им.
Част от откраднатото е установено и върнато на собствениците. Работата по случая продължава.
Четете още Непълнолетен изнасили 75-годишна жена в Търговищко