Варна °
fallback
Свят
20:28 | 5 март 2018
Обновен: 23:57 | 11 май 2025

Гръцки шофьор премина 180 км с висока скорост в насрещното платно на магистрала

Предизвика ужас сред останалите шофьори

По материала работи: Борис Проданов

Водач на лек автомобил в продължение на два часа се движеше с висока скорост в насрещното платно по магистралата Атина-Солун, предизвикваше ужас сред останалите шофьори и преодоляваше без проблем полицейски заграждания, съобщи Атинската информационна агенция АМНА, цитирана от БГНЕС. Агенцията нарича гонката „кинематографична” – нарушителят изминал 180 км по магистралата в участъка от Волос към Ламия и Атина.

Полицейски патрули няколко пъти се опитвали за затворят пътя, но напразно – водачът преодолявал препятствията едно след друго, удрял полицейските коли, хвърлял по униформените предмети през прозореца на автомобила си, а на КПП разрушавал бариерите. Накрая полицията се принудила да разположи като преграда товарен автомобил и няколко патрулни коли на КПП Трагана, на около 120 км. от столицата, за да спре нарушителя, които се врязал в камиона. АМНА съобщи, че нарушителят е ранен и е в болница, а шофьорът на камиона е леко пострадал.

Засега не е ясно защо мъжът е трябвало да измине пътя в насрещното платно и да не се подчини на полицията. По националната магистрала Атина-Солун разрешената скорост е до 130 км./ч. Платната в двете посоки са разделени от бетонна бариера.

 Actualno.com

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback