Варна °
fallback
Свят
17:13 | 14 април 2018
Обновен: 09:57 | 12 май 2025

Наш шофьор катастрофира в Италия, рани 7 души

Инцидентът предизвика километрично задръстване

По материала работи: Ставри Таргов

Български тираджия катастрофирал в Италия вчера по обяд и ранил седем души. Инцидентът е станал на магистралата А22 в област Алто Адидже, Северна Италия. Сред пострадалите има три деца, пише "24 часа“.

 

Според всекидневниците "Алто Адидже" и "Трентино" причина за катастрофата е внезапно спукана гума на камиона, заради което шофьорът загубил контрол над него. Изместилият се силно в лявата част на платното тир притиснал намиращата се там лека кола.

 

Два хеликоптера и три линейки се притекли на помощ. Ранените са откарани в болниците на Болцано и Тренто. За да бъдат измъкнати от смачканата кола обаче се наложило да бъдат използвани хидравлични ножици.

 

Заради инцидента движението на магистралата било блокирано за дълго, което довело и до образуването на осемкилометрови опашки от коли.

Dnes.bg

Автор на статията:
Ставри Таргов
0 коментара
fallback
fallback