Обновен: 21:43 | 25 април 2024

Гришо пак отпадна

Шаповалов спря Димитров по пътя към полуфиналите на "Мастърса" в Рим

Григор Димитров не успя да се класира за полуфиналите на тенистурнира от Сериите "Мастърс" в Рим.

В четвърфиналния си мач българинът отстъпи на Денис Шаповалов от Канада с 1-2 сета, предаде БНТ.

Димитров показа традиционните си в турнира колебания на начален удар. В третия гейм подаването му се пропука и Шаповалов поведе с 2-1. Канадецът направи още един пробив за 5-2, а след това затвърди, за да затвори сета с 6-2.

В първата половина на следващата част двамата тенисисти си размениха по един брейк, но в осмия гейм Григор отново взе ценен аванс, който успя да задържи и да изравни резултата след 6-3.

В решителния сет Шаповалов показа по-добро присъствие на корта и спечели ключовите разигравания, добавяйки още два пробива на сметката си, за да се наложи с 6-2 и да се класира за полуфиналите.

Там той ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Рафаел Надал и Диего Шварцман.