17:00 | 25 март 2023
Обновен: 13:05 | 24 април 2024

Спартак Вн победи в контрола

"Соколите" спечелиха с 4:1 срещата с Добруджа

Спартак Варна записа победа в контролна среща. "Соколите" се наложиха над Добруджа с 4:1. Мачът се игра днес на стадион "Спартак". Лерой Микелс записа хеттрик ('5, 74', 83'), Румен Руменов вкара от дузпа (10'), а за гостите се разписа Стефан Митев (19').

През второто полувреме Здравко Серафимов от гостите получи червен картон заради фаул срещу Родни Антуи в наказателното поле. Заради това в 57' минута бе отсъдена дузпа, която изпълни Евандро, но право в ръцете на вратаря на Добруджа Християн Христов.

Следващият официален мач за "соколите" е на 4 април срещу Лудогорец (Разград) в 1/4-финал от турнира за Купата на България. На 9 април Спартак приема Берое у дома, в среща от 25-ия кръг на efbet лига.