22 години по-късно Арсенал отново е шампион на Англия!

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Арсенал е новият шампион на Англия! 22-годишното чакане за "топчиите" приключи след равенството 1:1 между Борнемут и Манчестър Сити в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на "Вайталити Стейдиъм" започна отлично за "черешките", които още мечтаят за Шампионска лига. Ели Джуниър Крупи стреля с десния крак покрай Джанлуиджи Донарума за 1:0 в 38-та минута. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изглеждаха безидейни, а домакините можеха на няколко пъти да покачат на 2:0, включително след влизането в игра в края на Дейвид Брукс. Сити стигна до изравняване чрез Ерлинг Холанд в четвъртата минута на добавеното време, но за повече нямаше сили и така Арсенал беше коронясан за шампион на Премиършип за сезон 2025/26.

Това е 14-а титла за "топчиите" и първа под ръководството на мениджъра Микел Артета. След няколко сезона, в които отборът неизменно бе втори, лондончани най-накрая изстрадаха шампионската титла и загряха отлично за предстоящия финал в ШЛ срещу носителя на трофея ПСЖ на 30 май.

Гуардиола и Сити остават без титла на Англия за втори последователен сезон, а след края на кампанията може да останат и без мениджъра си, за когото се появиха слухове, че напуска "Етихад". "Гражданите" са на четири точки от върха, кръг преди края.

Борнемут от своя страна е шести с 56 точки, на три пред седмия Брайтън. Ако Астън Вила надвие Фрайбург утре във финала на Лига Европа и завърши пети, "черешките", които ще се разделят с наставника си Андони Ираола след сезона, могат да се класират за "турнира на богатите".

В последните си мачове Борнемут гостува на Нотингам Форест, а Сити посреща Вила. 

Новини

Коментари

Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата