Варна °
fallback
Новини Варна
11:00 | 30 юни 2025
Обновен: 11:01 | 30 юни 2025

Чужденци пият и карат във Варна

Украинец отказа да бъде тестван за алкохол

По материала работи: Слав Велев

Чужденци пият и карат във Варна. Това става ясно от бюлетина на ОД на МВР в морската столица. Вчера, след 22 часа, в знакова местност в град Аксаково, служители на пътна полиция от местното РУ извършили проверка с дрегер на водач - 62- годишен англичанин, която показала, че той се е качил зад волана на лекия си автомобил след употреба на алкохол.

Той бил отведен за кръвна проба в болнично заведение и е задържан с полицейска мярка до 24 часа, срещу него е образувано досъдебно производство.

Един час по-късно, същата съдба сполетяла и украински гражданин, който бил засечен да шофира с концентрация на алкохол над 2 промила.

Нарушителят, на 55 години е отказал да му бъде направено лабораторно изследване и срещу него е образувано бързо производство по описа на Пето РУ.

Автор на статията:
Слав Велев
пиян пияни чужденци крими МВР КАТ англичанин украинец новини
0 коментара
fallback
fallback