Където е текло, пак ще тече: Ситуацията след ремонта на залите от СК "Локомотив" е като преди, но с изхарчени милиони

Това съобщават от комисията по Младежки дейности и спорт към Общинския съвет във Варна

Снимка: Комисия МД Спорт Варна

Снимка: Комисия МД Спорт Варна

Ситуацията след ремонта на залите от СК "Локомотив" е, като преди него, но с изхарчени милиони. Това съобщават от комисията по Младежки дейности и спорт към Общинския съвет във Варна. От там обръщаме внимание, че по топлоизолацията има следи от проникнала влага, като същата вече пада на места.

ИА "Черно море" припомня, че проектът „Въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сгради на спортен комплекс „Локомотив“ - гр. Варна“ е на обща стойност 1 553 034, 32 евро. Основната цел е енергийно обновяване на сградите на територията на СК „Локомотив“ - Спортна зала „Димитър Нушев“ с долепената до нея зала за модерен петобой и сградата на Закрит лекоатлетически комплекс „Локомотив“. Проектът предвижда поставяне на топлинна изолация на външните стени, на подовите, таванските и покривни конструкции, както и изграждене на фотоволтаична система за производството на електрическа енергия за собствено потребление и за намаляване на крайните енергийни разходи.

С него трябва да бъде осигурен и достъп на хора в неравностойно положение.

Очакваните резултати от изпълнението на проекта са достигане клас на енергопотребление „А“ и на минимум 30% спестяване на енергия за всеки обект, коментират от Община Варна..

Новини

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата