Условна за млада жена, откраднала електрическа тротинетка пред магазин във Варна

Собственикът оставил двуколесното превозно средство, за да си напазарува

Условна за млада жена, откраднала електрическа тротинетка пред магазин във Варна

Осъдиха млада жена, откраднала  електрическа тротинеткавъв Варна. Кражбата е извършена на 9 март миналата година. На тази дата двуколесното превозно средство било оставено от нейния собственик пред входа на супермаркет от популярна търговска верига, непосредствено до шкафчетата за личен багаж, докато той самият влязъл да пазарува в магазина. През това време 26-годишната подсъдима забелязала електрическата тротинетка и решила да я отнеме. Тя започнала да обикаляла и да се подпира на тротинетката, имитирайки действия с мобилния си телефон и щом се уверила, че собственика й не е наблизо, бутайки чуждото возило напуснала магазина. Стойността на откраднатата електрическа тротинетка възлиза на около 780 лева.

26-годишната жена е с чисто съдебно минало. Делото бе разгледано в процедура на съкратеното съдебно следствие, с признаване на вината от подсъдимата и редуциране с 1/3 на определеното наказание. Така за извършената кражба, съдът й наложи наказание от 8 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение бе отложено с изпитателен срок от 3 години. Тя бе осъдена да заплати направени по делото разноски за над 320 евро.

Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.

Новини

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата