Условна за варненец, откраднал колелото на свой приятел

​​​​​​​21-годишният мъж продал велосипеда на стойност над 1000 лв. за скромните 90 лв.

Снимката е илюстративна: АРХИВ

Снимката е илюстративна: АРХИВ

21-годишен мъж бе признат за виновен в това, че на 5 януари миналата година, противозаконно присвоил велосипеда на свой приятел, който владеел.

Чуждото колело било предоставено на подсъдимия от негов приятел с идеята да го покара по улиците на Варна и изпробва за около половин час. Вместо да върне велосипеда, на стойност около 1040 лева, подсъдимият младеж решил да се разпореди с него като със собствена вещ. Още същата вечер той го продал срещу 90 лева на свой познат, а впоследствие велосипеда бил отново препродаден на неустановено лице и повече не бил открит.

21-годишният младеж е неосъждан. За извършеното обсебване, съдът наложи на подсъдимия наказание от 4 месеца лишаване от свобода, чието изтърпяване се отлага с изпитателен срок от 3 години. Той бе осъден да заплати направени по делото разноски за около 70 евро.

Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.

Новини

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата