Варна °
fallback
Новина на деня
13:21 | 30 април 2018
Обновен: 21:20 | 19 юни 2025

От днес до Гергьовден КАТ проверява за неплатени глоби

За 1 година пътните полицаи са връчили над 55 хил. фиша

По материала работи: Слав Велев

От днес до Гергьовден  пътна полиция ще проверява шофьорите за неплатени глоби, невръчени фишове. Проверки ще има и на пътниците в колите за шофьорски книжки, съобщи главен инспектор Петър Соколов.

 

Заедно с КАТ в операцията участва и пътната агенция, която следи за винетки, пише fakti.bg. Катаджиите ще спират колите и с таблетите си ще проверяват за неплатени задължения.

 

Ако шофьорът има такива, които са влезли в сила, книжката му се взима, докато не ги плати. Ако пък има невръчени, те му се издават с таблета. В такъв случай шофьорът има 14-дневен срок да плати. Ако го спази, получава отстъпка и ще заплати само 70%.

 

За 1 година пътните полицаи са връчили над 55 хил. фиша, съобщи Соколов. Новите триноги камери пък са хванали над 13 хил. нарушения на месец.

Автор на статията:
Слав Велев
0 коментара
fallback
fallback