Варна °
fallback
Новина на деня
08:52 | 29 юли 2018
Обновен: 15:44 | 10 юни 2025

Оставка в Гърция заради опустошителните пожари

Броят на загиналите достигна 88 души

По материала работи: Борис Проданов

Броят на загиналите при унищожителните пожари край Атина достигна 88 души. Заместник-кметът на региона Маратон, в който се намират някои от засегнатите от пожарите райони, днес подаде оставка заради трагедията. Това е първата оставка на представител на властите след пожарите, информира Ройтерс.

Продължава разследването на причините за пожарите, започнали в понеделник, които за щастие, вече са овладени. Състоянието на десет от пострадалите при пожарите остава животозастрашаващо, информира гръцкото държавно радио ЕРТ. Източник, близък до разследването, съобщи, че един от пожарите е бил предизвикан случайно от жител от Рафина, пише гръцкият в. "Катимерини". Смята се, че това е станало по невнимание, докато мъжът се опитвал да изгори сухи клони и трева.

Междувременно в Гърция започваха погребенията на жертвите на унищожителните пожари. Днес бе погребан възрастен свещеник, който се удавал в морето в опит да се спаси от пожара в градчето Мати. Стотици хора присъстваха на погребението на свещеника. Трима членове на едно семейство ще бъдат погребани утре в Мати. Гръцкият премиер Алексис Ципрас заяви вчера, че поема цялата политическа отговорност за опустошителните пожари, припомнят от БГНЕС.

 

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback