Обновен: 16:49 | 20 април 2024

Левски унижи ЦСКА 1948

"Сините" победиха с класическото 3:0 вечния си съперник

Снимка: ФК "Левски"

ПФК "Левски" записа трета поредна победа, след като се наложи над вечния си съперник ЦСКА 1948 с класическото 3:0 в двубой от шестия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов", предаде "ГОЛ.bg".

Футболистите на треньора Георги Тодоров поведоха рано-рано в срещата, след като Насиру Мохамед (6') успя да се разпише. В началото на втората част Борислав Цонев (56', 63') удвои преднината за "сините", а малко след това бе точен и от дузпа, оформяйки крайния резултат.

Така Левски се изкачи до четвъртото място във временното класиране на първенството с актив от 10 точки, с 1 повече от отбора на Арда, който утре ще се изправи срещу Славия.

"Сините" се доближиха и на една точка от ЦСКА. "Червените" обаче може да дръпнат, ако утре победят Лудогорец на "Българска армия". ЦСКА 1948 пък е 10-то място с 6 пункта.

Още спортни новини ще намерите на "ГОЛ.bg"