Обновен: 17:24 | 24 април 2024

"Лестър" поведе класирането във Висшата лига на Англия

Лисиците победиха с 4:2 Бърнли

По материала работи: Ставри Таргов

Отборът на Лестър Сити поведе в класирането на Висшата лига, след като победи Бърнли с 4:2 у дома в мач от втория кръг на първенството.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" гостите започнаха силно и поведоха в резултата още в 10-ата минута с гол на централния нападател Крис Ууд, но "лисиците" изравниха десет минути по-късно чрез Харви Барнс.

Пет минути след почивката автогол на Ерик Питерс даде преднина на домакините, а в 61-та минута Джеймс Джъстин покачи на 3:1.

Джими Дън върна надеждите на Бърнли в 73-та минута, но шест минути по-късно Денис Прает сложи точка на спора и оформи крайното 4:2 в полза на Бърнли.

По този начин тимът на Брендан Роджърс е с пълен актив след първите два кръга и по-добра голова разлика от Арсенал, Ливърпул, Евертън и Кристъл Палас, съобщава БНР.