Обновен: 10:07 | 19 април 2024

"Соколите" са лидер в Североизточната В група

Спартак Вн победи Черноломец Попово с 2-0 на "Коритото"

Снимка: Facebook, FC Spartak Varna

Североизточната В група е с нов лидер във временното класиране. Това е отборът на Спартак Вн, който в директен спор за първото място победи Черноломец Попово с 2-0. Мачът се игра на стадион "Спартак" във Варна, пише "Дарик"

Още в първата минута на двубоя наставникът на домакините Васил Петров направи принудителна смяна. Той замени нападателя Тугай Неджет, който пострада при борба за висока топка в противниковото наказателно поле и бе откаран с линейка до болницата. "Соколите" упражниха натиск и в 24-ата минута бяхо близо до гола, но след удар с глава на Мартин Паскалев топката срещна напречната греда. Гостите отвърнаха с пропуск на крилото Мехмед Мехмед, който се възползва от рикошет и се озова сам срещу Християн Славов, но стражът спаси. В 45-ата минута централният защитник на Спартак Мартин Паскалев откри за "соколите", а само минута по-късно отново той беше в прегръдките на своите съотборници за 2-0.

През втората част варненци намалиха леко оборотите, вероятно и пазейки силите си за предстоящи мач за купата на България с Локомотив Сф. Гостите се активизираха, но с пропуски се отчетоха Диян Димитров и Калин Кънчев. Така резултатът остана непроменен до края на срещата, въпреки че домакините също имаха своите шансове най-вече чрез капитана Янаки Смирнов. Освен голмейстора в този двубой Мартин Паскалев, много силен мач изнесе вътрешният полузащитник Кристиан Върбанов. Любопитното е, че в течение на мача, предвид смените и принудителната такава, треньорът на Спартак Васил Петров извъртя на върха на атаката четирима различни футболисти-Тугай Неджет, Анте Бачков, Симеон Симеонов и Янаки Смирнов.
Във вторник от 16:00 часа Спартак Вн приема Локомотив Сф в среща от турнира за Купата на България.

Спартак Вн: Славов, Михайлов, Паскалев, Ибрям, Боев, Върбанов, Г. Георгиев, Смирнов, Гурков, Бачков, Неджет (Минчев, М. Георгиев, Юнуз, Симеонов)
Черноломец Попово: Христов, Н. Венков, Василев, Марков, Недев, Д. Венков, Петков, Славчев, Мехмед, Беадиров, Димитров (Кънчев, Иванов)