Избрано
17:19 | 21 юли 2018
Обновен: 21:24 | 23 април 2024

Варненски тенисист спечели титла в Беларус

Пьотр Нестеров от „Черно море Елит“ победи с 6:3, 4:0 и отказване №2 в схемата Лакуб Федерович от Полша

Пьотр Нестеров от ТК "Черно море Елит", гр.Варна спечели титлата на сингъл на турнира от втора категория за юноши и девойки до 16 год. в Лида (Беларус), съобщи sportal.bg.

Във финалната среща поставеният под №1 Нестеров победи с 6:3, 4:0 и отказване №2 в схемата Лакуб Федерович от Полша.

В турнира на двойки Несторов спечели сребърен медал. Във финалната среща поставените под №3 Нестеров и Максим Змеевски отстъпиха с 2:6,2:6 на първите в схемата Александър Калинин от Беларус и Егор Шестаков от Русия. С този успех Нестеров има голям шанс да се класира за финалите на Мастърс турнира до 16 годишна възраст.

През следващата седмица Пьотр ще участва в турнир от пета категория на ITF в Беларус. Пьотр Нестеров е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „Sport Depot".