16:28 | 24 ноември 2014
Обновен: 20:17 | 25 април 2024

“Литекс” инфарктно победи варненци в старшата възраст

Тимът на "Черно море" допусна гол в последната секунда

Незаслужено поражение допуснаха футболистите на “Черно море” като гости на “Литекс” в мач от ХVІ кръг от първенството на старшата възраст. “Люляците” се наложиха с 1:0, но голът дойде инфарктно в допълнителното време на мача.

Варненци имаха хубави положения през първото полувреме – 2 за Илиян Неделчев и 1 на Кристиян Пешков. Домакините треснаха гредата от статично положение, но се получи здрав мач без предимство на някой от отборите.

След почивката “оранжевите” се опитаха да наложат натиск, но пък “моряците” имаха серия опасни контраатаки. Голът за дубъла на “Литекс” (подсилен с много кадри от мъжкия тим) падна във 2-ата минута от даденото от съдията продължение. При меле в пеналта на “Морето” топката влезе във вратата на Християн Христов.

Един от наставниците на тази възраст – Тодор Каменов заяви, че резултатът не отговаря на показаното на терена.
“Трябваше да вземем поне точка. Справихме се отлично както във фаза нападение, така и в защита. Преследва ни малшанс”, коментира той.

Следващата среща на старшата възраст на “Черно море” е в понеделник от 14 ч., когато на стадиона под Аспарухов мост гостува “Локомотив” (Пд).

“Черно море U21”: Християн Христов, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Ангел Стоянов (88 - Александър Михайлов), Стефан Иванов, Карен Мадоян (90 – Ивън Ганев), Емил Иванов, Александър Попов, Николай Минков, Илиян Неделчев, Кристиян Пешков