13:34 | 25 януари 2016
Обновен: 07:42 | 26 април 2024

ИУ – Варна, стартира победно в Топ 6 на А група

“Академик” (Вн) пък постигна успех в мачовете от втората петица

ИУ - Варна и “Чавдар” (Троян) стартираха с победи в първата шестица на баскетболната А група, а третият двубой от тази група между “Шумен” и “Левски 2014” бе отложен за 11 март.

“Чавдар” (Троян) срази като гост “Академик” (Благоевград) с 90:72 като водеше с над 20 т. почти през целия мач и нанесе първа загуба за сезона на своя противник за сезона.

ИУ – Варна, победи “Видабаскет” с 89:75 след по-силно второ полувреме и така остана единственият отбор в А група до момента без загуба. В следващия кръг ИУ гостува в София на “Левски 2014”, а видинчани приемат “Академик” (Благоевград).

Видинчани започнаха срещата със серия 13-2 и запазиха водачество през цялата първа част. Малко след началото на втората варненци обърнаха и след по-добра втора четвърт на полувремето водеха със 7 т. За кратко в средата на третата част “Видабаскет” отново обърна, но домакините си върнаха аванса и след третата част водеха с 10 т. ИУ вдигна аванс до 17 т. и до края задържа успеха си.

Николай Стоянов бе в основата за победата с 23 т. По 13 реализираха Хакан Сербезов, Саша Топчов и Ангел Нацкин. 12 т. и 9 борби имаше Антон Диков.

За “Видабаскет” най-резултатен с 19 т. и 8 борби бе Теодор Киров, Теодор Николов отбеляза 17, а с 16 т. и 12 борби завърши Васил Михайлов.

В мач от втората петица “Академик” (Варна) постигна домакинска победа над “Дунав” (Русе) с 83:80. Срещата започна с малко закъснение заради проблеми с отоплението в зала "Христо Борисов". Цветомир Куртев вкара 22 т. за победителите, а 15 добави Александър Иванов. За русенци Иван Алтънов завърши с 27 т., а Николай Титков - с 14.