Обновен: 12:22 | 22 март 2024

Барса бие лошо, когато Юмтити е на терена

Самюел все още не познава равенството или загубата в Ла Лига

По материала работи: Юлиян Атанасов

Централният защитник на Барселона Самюел Юмтити се оказа талисманът на тима през този сезон. Статистиката показва, че винаги когато французинът е на терена, шампионите бият за първенство.Успехът с 5:0 над Лас Палмас с Юмтити в стартовия състав беше деветият пореден случай, в който "блаугранас" взимат трите точки.Всичко започна при победата с 6:0 над Бетис, последвана от 1:0 над Атлетик Билбао, 5:1 срещу Леганес, 3:2 над Валенсия, 1:0 срещу Гранада, 2:1 над Севиля, 3:0 срещу Осасуна, 4:1 над Еспаньол и днешната победа над отбора от Канарските острови. 9 мача, 9 победи, 30:5 голова разлика.

В седем случая Юмтити е играл от началото до края, а срещу Атлетик беше заменен двайсетина минути преди края на мача. Единствено в градското дерби срещу Еспаньол той беше на терена едва 17 минути.Практически Юмтити не познава равенството и поражението в Ла Лига след трансфера си от Лион през лятото. Впечатляващото е, че той е играл на трудни за гостуване стадиони като "Сан Мамес", "Местая" и "Санчес Писхуан".