Обновен: 12:04 | 17 април 2024

Евертън разби Манчестър Сити с 4:0

"Карамелите" не оставиха шансове на Гуардиола и компания

Снимка: БТА

Евертън размаза Манчестър Сити с 4:0 в среща от 21-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Гудисън Парк".

Преди тази среща домакините нямаха победа над този противник от цели седем мача, а освен това Сити бе спечелил 2 от последните си 3 визити в Мърсисайд.

Сега обаче ситуацията бе доста по-различна и "карамелите" изиграха страхотен мач. Лукаку откри за домакините в 34-ата минута, а в 47-ата Миралас удвои. За класическия резултат вкара Дейвис, който бе точен в 79-ата минута. В последните секунди дебютантът Лукман оформи крайния.

Дебют за домакините направи също и Морган Шнейдерлин, който бе привлечен от Манчестър Юнайтед. След тази среща Сити е 5-и в класирането с актив от 42 точки, докато 'карамелите" са 7-и с 33 пункта.