10:58 | 17 януари 2017
Обновен: 12:03 | 17 април 2024

СК "Черно море Бриз" отчита успешна година

Варненският клуб спечели общо 100 отличия през 2016 година

СК "Черно море Бриз" отчита като успешна спортно-състезателната 2016 г. Клубът беше домакин и организиратор на 5 спортни прояви на Община Варна, 3 регати от календара на БФВ и 3 държавни първенства. Също така беше съорганизатор и участник във Черноморските младежки игри и регата TALL SHIPS.

Ветроходшите на клуба участваха в 22 състезания от държавния спортен календар на БФВ и спечелиха над 100 отличия. От държавни първенства варненци завоюваха 16 златни, 12 сребърни и 7 бронзови медала. Злато спечелиха Мариела Николова в клас „Лазер Радиал“, Павел Оводовский в клас „Фънборд“, Калина Маринова в клас „Оптимист“, Александър Лазаров и Тихомир Тотев в клас „470“, екипажът на яхта Меч със шкипер Боян Костов в клас „Петерсон“, Цветослав Мавродиев и Георги Иванов в клас „Кадет“ при юношите младша възраст, Светлин Попов и Никола Асенов в старшата, които спечелиха и купа България.

В националния отбор бяха повикани Калина Маринова, Даниел Николов и Мариела Николова, които участваха в световни европейски и балканско първенство. На световното първенство за девойки в Нова Зеландия  Мариела Николова се класира 25-та в клас Лазер „Радиал“, спечели и специалния приз на Световната федерация WORLD SAILING.