Обновен: 00:38 | 25 април 2024

Черно море без грешка в контролите

Моряците победиха отбора на Септември с 2:0

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море постигна втора победа в поредицата контролни срещи от лятната подготовка на тима. "Моряците" надделяха над тима на Септември с 2:0, а двубоят се игра на стадиона в Разлог.

Възпитаниците на Георги Иванов наложиха игрово предимство от самото начало на срещата. Още в 3-ата минута капитанът Георги Илиев открадна топка в центъра, напредна към наказателното поле и от 25-30 метра отправи хубав удар, който премина встрани от вратата.

След това "моряците" продължиха да владеят инициативата в играта, докато отборът на Септември разчиташе на контраатаки.

В 17-ата мин. Ондрей Сукуп се сблъска с противников футболист в центъра на терена, опита се да продължи срещата, но в 24-ата минута бе заменен от Мартин Костадинов заради болки в бедрото.

В 30-ата мин. Марек Кузма овладя топката до тъч линията, подаде към Георги Илиев, който намери нахлуващия от дясно Мартин Костадинов. Младокът центрира остро по земя към задната греда, но бранител на Септември отклони в корнер.

Треньорът на Черно море направи няколко промени на почивката. В игра влязоха вратарят Иван Дюлгеров и полевите играчи Емил Янчев, Ертан Томбак, Георги Божилов и Цветелин Чунчуков.

Пет минути след началото на второто полувреме отборът на Септември сътвори опасно положение пред вратата на Черно море. Крис Гади беше изведен сам срещу вратаря, финтира Иван Дюлгеров, но Стефан Станчев с шпагат успя да изчисти топката в корнер, от който не последва нищо интересно.

В 58-ата мин. Георги Божилов бе фаулиран пред дъгата на наказателното поле, Георги Илиев изпълни прекия свободен удар, отправи хубав плътен изстрел, но топката премина на сантиметри над горната греда на вратата на Септември.

В 65-ата минута старши треньорът на Черно море направи четворна смяна. Атанас Зехиров, Георги Илиев, Мариян Огнянов и Александър Цветков отстъпиха местата си на терена на Ерих Шабан, Иван Коконов, Николай Минков и Борислав Балджийски.

Две минути по-късно Балджийски открадна топката пред дъгата на наказателното поле, подаде към Георги Божилов, който продължи към Чунчуков и нападателят от точката на дузпата на празна врата откри резултата в полза на Черно море.

В 75-ата мин. "моряците" действаха разконцентрирано в защита и не успяха да изчистят добре топката. Тя попадна във футболист на Септември, той стреля, вратарят Иван Дюлгеров леко докосна топката, и тя се отби от страничната греда.

Пет минути по-късно дойде второто попадение за Черно море. Николай Минков от границата на наказателното поле с плътен удар по земя изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на Септември.

В 82-ата мин. Георги Божилов с дълъг пас добре намери Чунчуков в предни позиции, който елегантно овладя топката във въздуха и се опита да прехвърли вратаря, но изстрелът му мина малко встрани от вратата.

Минута по-късно Ертан Томбак центрира от дясно по земя към Чунчуков, който вкара топката във вратата за трети път, но страничният рефер беше вдигнал флага за засада още преди паса.

Това беше и последното по-интересно положение в този мач, който приключи при резултат 2:0 в полза на Черно море.

В предишните две контролни срещи от лятната подготовка, играчите на "Черно море" победиха Левски с 1:0 и завършиха 2:2 с Берое.