Варна 10°
13:09 | 20 август 2017
Обновен: 01:51 | 25 април 2024

Гол от центъра украси Лион – Бордо 3:3

И двата отбора остават без загуба, домакините могат да съжаляват, че изпуснаха победата

По материала работи: Юлиян Атанасов

Великолепен гол на Набил Фекир украси двубоя между Лион и Бордо от 3-ия кръг на френската лига, който след много обрати завърши 3:3. Капитанът на Олимпик откри в 10-ата минута, след като пресече пас в центъра и виждайки, че вратарят на противника е излязал напред, го прехвърли с майсторски удар от средата на терена.

Кени Тете удвои за домакините след статично положение в 23-ата минута, но в 36-ата Сержи Дардер бе изгонен и така домакините останаха с човек по-малко. Малко след това Малком върна интригата, след като стреля отдалеч и след рикошет в Мариано Диас топката се оказа в мрежата.

Бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу се появи още преди паузата, а след нея гостите имаха инициативата, но без да стигнат до гол. В 74-ата минута всичко за тях изглеждаше, че ще приключи, след като Бертран Траоре отбеляза страхотен гол от свободен удар за 3:1. Бордо обаче не се отказа. В 88-ата минута Лерагер върна интригата, след като бе намерен в наказателното поле, а в добавеното време Малком смълча феновете на Лион, като забоде топката под гредата с отличен удар извън наказателното поле.Така Жирондинците за 5-и път в последните си 6 гостувания на Лион не загубиха. Те имат 5 точки, като остават без загуба