Обновен: 21:12 | 10 април 2024

Младите "моряци" спечелиха поредното издание на варненското дерби

"Черно море" победи с 2:1

По материала работи: Ставри Таргов

Родените през 2003 г. надежди от ДЮШ на Черно море спечелиха поредното издание на варненското дерби, след като надиграха с 2:1 като гости съгражданите си от Спартак 1918.

Двубоят бе от 7-ия кръг на Елитната футболна група до 15 г – Североизточна зона и се игра на стадион Локомотив. След безрезултатно 1-во полувреме,веднага след почивката Тони Иванов изведе моряците напред в резултата, но веднага след това гостите допуснаха изравняване.

Точка на спора малко преди края сложи отново Иванов след отличен самостоятелен пробив.

За Медийна група Черно море наставникът на победителите Иван Николов заяви , че е доволен от успеха в дербито , което е с по особен привкус от останалите срещи.

Следващата събота моряците които са 2-и във временното класиране гостуват на аутсайдера Черноморец Балчик.