11:52 | 31 януари 2018
Обновен: 14:09 | 18 май 2024

Черно море изигра полезна контрола с Дунареа (Калараш)

Следобед „моряците“ се изправят срещу ФК Тосно

Черно море допусна поражение в петата си контрола от зимната подготовка, която е четвърта от подготвителния лагер в Турция. „Моряците“ отстъпиха с 2:3 на лидера във втора румънска дивизия Дунареа (Калараш). Днес следобед варненци имат още една проверка, а идеята на треньора Илиан Илиев е всички футболисти да могат да изиграят пълни 90 минути.

Мачът с Дунареа започна ударно за Черно море. „Моряците“ поведоха още в 6-ата минута, когато Мартин Костадинов проби отдясно, намери в наказателното поле Марек Кузма , таранът овладя топката с гръб към вратата и с обръщането си порази целта за 1:0. В 22-ата минута младият вратар на Черно море Иван Дичевски показа класа. Играч на Дунареа отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но стражът на варненци успя да спаси. В 26-ата минута Марек Кузма имаше възможност да отбележи втория си гол в мача. Словашкият нападател на Черно море бе изведен на стрелкова позиция от Румен Касабов, но се засуети и не успя да отправи удар. В 32-рата мин. Илиас Хасани получи директен червен картон. Въпреки това „Черно море“ довърши мача с 11 футболисти, тъй като в игра влезе Атанас Зехиров.

В 38-а минута тимът на Дунареа изравни резултата след добра контраатака. Още в ответната акция на „моряците“ Радослав Василев засече с глава центриране отдясно, но вратарят на румънците спаси. Две минути преди края на първото полувреме Дунареа излезе напред в резултата след отсъдена дузпа.

На полувремето треньорът Илиан Илиев извърши само една смяна и вторите 45 минути в рамките на вратата застана Иван Дюлгеров. Три минути след подновяване на играта грешка в центъра на терена даде възможност на румънците да организират добра контраатака, която завърши с гол - 3:1 за Дунареа. В 58-ата минута Николай Минков направи хубав пробив отдясно, поведе топката успоредно на вратата и стреля, но на сантиметри край страничната греда. В 79-ата минута Румен Касабов намали резултата на 2:3. Талантът от школата на Черно море не даде шанс на вратаря на Дунареа да се намеси след хубав изстрел от пряк свободен удар.

При резултат 3:2 за Дунареа приключи срещата. Следобед „моряците“ излизат за втората си контрола днес. Тя ще е срещу ФК Тосно. В нея шанс за изява ще получат играчите, които не излязоха на терена срещу Дунареа.

Тимът се прибира във Варна на 2 февруари, след което на 7-и играчите на Илиан Илиев ще премерят сили с втория отбор на Лудогорец. Последната проверка е на 10 февруари - с Поморие.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски (46 м. Иван Дюлгеров), Емил Янчев, Румен Касабов, Лъчезар Йорданов, Радослав Василев, Марек Кузма, Хасани, Александър Маккуин, Диара, Мартин Костадинов, Николай Минков.