17:09 | 21 април 2018
Обновен: 07:53 | 25 април 2024

Гришо падна от Надал на турнира в Монте Карло

Рафаел Надал победи Григор Димитров след 6:4, 6:1 на 1/2-финалите на "Мастърс" турнира в Монте Карло и така се класира за своя 12-и финал в турнира.

В спор за трофея испанецът ще срещне победителя от мача между Кей Нишикори и Александър Зверев.

Това бе 12-и мач между двамата и 11-а победа за Матадора, както и 4-а победа на клей за него от също толкова срещи на червени кортове.

В първия сет Рафа дръпна с 3:0 в геймовете след пробив във втория гейм, но силите на хасковлията стигнаха за три поредни гейма и връщане на пробива, като по този начин той изравни резултата на 3:3.

При 5:4 в своя полза Рафа стигна до две точки за пробив с цената на сетболи, като успя да реализира втората и така спечели сета.

Вторият сет започна кошмарно за българина и за много кратък период от време неговият опонент дръпна с 4:0 гейма след два пробива на 0 на своята сметка.  До края на сета нашето момче взе само гейм.