17:50 | 22 април 2018
Обновен: 07:54 | 25 април 2024

„Морето“ потопи „Славия“ в Елитната до 19 г.

Варненци вече мислят за финала на Купата на БФС

В мач от 23-ия кръг на Елитната футболна група до 19 г. тимът на „Черно море“ надигра като гост с 3:1 „Славия“. Мачът се игра на хубав терен, но при горещо време.

Това не попречи на варненци да доминират от първите минути. Още в 20-ата минута Джан Хасан откри резултата за „моряците“ след асистенция на капитана Кристиян Арсовски. Пак благодарение на негово подаване се стигна и до 2:0 – в 30-ата минута Радослав Златев не сбърка. Домакините треснаха греда, но това бяха и опитите им да променят нещо.

След почивката игровият рисунък се запази. Атаките на „Черно море“ и доминацията донесоха трети гол – след двете асистенции Арсовски отбеляза след самостоятелен пробив. В пристъп на гениалност в края „белите“ успяха да се доберат до почетен гол. Варненци са в топ 3 на първенството в тази възраст.

Наставникът Ники Кънчев заяви, че е доволен от тима, изпълнил всички тактически указания в тежкото за игра време.

„Моряците“ вече мислят за финала за Купата на БФС срещу „Септември“ в четвъртък във Велико Търново.