Варна 11°
19:32 | 29 юни 2018
Обновен: 05:52 | 14 май 2024

Черно море завърши наравно в контрола с украински тим

Мачът се игра в четири части по 30 минути, ново попълнени се разписа за варненци

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море завърши 1:1 в контрола с украинския тим Олександрия в третата си контрола от лятната подготовка и втора по време на лагера в Банско. Двубоят се игра на един от терените на “Евима футбол” край зимния ни курорт.

Срещата беше от четири части по 30 минути, съгласно договорка между двата отбора.

Мачът започна равностойно, като първият изстрел по посока на вратата на съперника бе в 17-ата минута. Патрик опита удар от далечна дистанция, но не успя да затрудни  украинския страж.

Три минути по-късно "Олександрия" поведе в резултата. Точен беше Евгений Протасов. Той се разписа след центриране отдясно. Благой Макенджиев изби, топката попадна във футболист на гостите, който стреля, вратарят на “моряците” отново успя да отрази, но кълбото попадна в Протасов, който от около 5-6 метра реализира.

В 27-ата минута последва нова опасност пред вратата на Черно море. Ковалец Кирил проби отдясно и с мощен удар нацели сглобката на вратата. Малко преди това Дани Кики пробва своя шанс от пряк свободен удар, но нацели стената, а при добавката прати топката над вратата.

След първата почивка за 30 минути игра, в 46-ата минута Мартин Минчев проби по дясното крило, влезе навътре и отправи силен изстрел по посока на вратата на "Олександрия", но ударът не срещна тялото на бранител. Четири минути по-късно Жоржиньо стреля от границата на наказателното поле фронтално срещу вратата, но не намери целта.

В 57- ата минута Черно море изравни резултата. Дани Кики центрира от корнер на задна греда, където Жоржиньо с глава стреля, но вратарят изби. При добавката обаче бразилецът не сгреши – 1:1. В 60-ата мн. отново Жоржиньо стреля от около 20 метра, но встрани от вратата.

Старши треньорът на варненци Илиан Илиев пусна  почти изцяло нов състав за вторите две части от по 30 минути.

На терена излязоха: Благой Макенджиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Георги Илиев, Мехди Фенуш, Лъчезар Йорданов, Георги Божилов, Валентин Йосков и Виктор Попов.

В третата част и двата отбора отбелязаха по едно попадение, което не бе зачетено. Първо гол на Олександрия в 67-ата минута беше отменен заради засада. След това в 83-ата минута Емил Янчев вкара топката в мрежата на украинците, но преди това бе подаден съдийски сигнал за нарушение.

В началото на последната част на мача треньорът на Черно море замени и вратарят Благой Макенджиев с юношата Иван Дичевски. В 98-ата минута младият страж на “моряците” отрази силен удар от границата на наказателното поле.

В 106-ата минута Ертан Томбак замени Лъчезар Йорданов.“

В 115-ата минута хубава атака за отбора на Черно море започна от Георги Илиев. Капитанът на варненци намери Атанас Зехиров отдясно, който финтира бранител и стреля, но топката срещна тялото на защитник и излезе в корнер.

В 119-ата минута отново блестящо се намеси младият вратар на "Черно море" Иван Дичевски. Той показа добър рефлекс и спаси сигурен гол. Футболист на гостите бе изведен отдясно и от малък ъгъл стреля, но Дичевски парира удара.

При резултат 1:1 завърши контролата на Черно море с Олександрия. Украинскитя тим е основан преди 70 години, а последните три от тях са най-успешни в досегашната му история. През миналия сезон отборът завърши на 7-о място в Украинската премиер лига, а в предходните две години участва в квалификациите за Лига Европа. През сезон 2016/17 Олександрия отпадна от хърватския Хайдук, а през миналата кампания отстрани румънския Астра Гюргево, но впоследствие беше елиминиран от БАТЕ Борисов в плейофите преди груповата фаза. Начело на тима е бившият украински национал Володимир Шаран, в чийто състав има само местни футболисти.

Четвъртата контролна среща на Черно море от лятната подготовка е на 4 юли – срещу Септември (София) в Разлог.

Стартов състав на Черно море: Благой Макенджиев, Ивайло Марков, Пламен Димов, Кононго, Стефан Станчев, Дани Кики, Петър Витанов, Аристот Н’Донгала, Патрик, Жоржиньо.