Обновен: 10:24 | 25 април 2024

Черно море с класическа победа срещу Несебър

Попаденията за “моряците” реализираха Жоржиньо, Атанас Зехиров и Ертан Томбак

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море записа класическа победа във втората за деня контрола срещу Несебър. По-рано днес "моряците" победиха с 2:0 Лудогорец II. И двата спаринга бяха играни на стадион "Младост" във Варна.

Във втората минута Ертан Томбак бе съборен в наказателното поле, но главният рефер не отсъди дузпа, съобщиха от пресслужбата на "моряците". Две минути по-късно Георги Божилов отправи опасен удар, но вратарят на Несебър спаси.

В 22-рата минута Черно море поведе в резултата. Мехди Фенуш проби отляво и върна топката към Жоржиньо, който от точката на дузпата реализира за 1:0. В 33-ата минута Атанас Зехиров проби отляво, финтира бранител и стреля, но встрани от вратата.

В 42-рата минута Мариян Огнянов намери нахлуващия Атанас Зехиров, който от въздуха с крак насочи топката в мрежата на Несебър за 2:0.

В 70-ата минута Емил Янчев смени Георги Божилов. Четири минути по-късно Ертан Томбак взе топката в собствената половина, проби през центъра и след двойно подаване с Жоржиньо реализира за 3:0.

В 80-ата минута треньорът на Черно море Илиан Илиев направи две смени. Терена напускаха Мариян Огнянов и Ивайло Марков. В игра влизоха Йордан Радев и Александър Георгиев.

Контролата пропуснаха контузените Радослав Василев, Мартин Костадинов и Даниел Димов.

Съставът: Благой Макенджиев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Ертан Томбак, Ивайло Марков, Мариян Огнянов, Георги Илиев, Мехди Фенуш, Жоржиньо, Георги Божилов, Лъчезар Йорданов (46-Виктор Попов).