22:16 | 16 септември 2018
Обновен: 07:55 | 17 април 2024

"Лъвовете" продължават напред в мондиала по волейбол

Във Варна националите ни разбиха Куба с 3:0 гейма

Националният отбор на България записа трета победа на световното първенство по волейбол, след като се наложи над тима на Куба с 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) гейма.

В зала „Конгресна“ в Двореца на спорта и културата във Варна „лъвовете“ изиграха силен мач и не оставиха никакви шансове на младия състав на Куба. В тази среща сервисът и атаката на България работеше на добро ниво и осигури на нашия тим бърза победа, като кубинците успяха да бъдат конкурентни на възпитаниците на Пламен Константинов единствено в първия гейм.

По този начин България вече има актив от три победи и една загуба в първата групова фаза на мондиала, което им позволява да играят в следващата фаза. В последния си мач във вторник се изправяме срещу лидера в групата Полша.

По-рано днес Финландия се наложи над Пуерто Рико след тайбрек и по този начин си осигури продължаване към следващата фаза, докато Пуерто Рико и Куба вече нямат шанс да излязат от групата.

Топреализатор бе Николай Учиков със 17 т. (2 аса), Светослав Гоцев и Валентин Братоев приключиха с по 9 т. (1 блокада, 2 аса) (2 блокади, 1 ас). За Куба Мигел Суарес завърши с 13 т. (2 блокади), 12 добави Осниел Мелгарехо (1 ас).

Още по темата: Пламен Константинов: Само победите ще ни излекуват от загубите