12:40 | 17 септември 2018
Обновен: 07:56 | 17 април 2024

Арсений и Василики спечелиха плувни титли в открити води

"Астери" записа пореден международен успех

Пореден успех на състезатели от клуб по плувни спортове "Астери" (Варна). В Истанбул, Турция за първи път се проведе "Фестивал на водните спортове" - Принцови острови Киналиада. В него взеха участие Арсений Бекетов, който се класира на 1-во място при 19 - 25 г. и на 1-во място в абсолютната категория, което му донесе 2 златни медала и купа за най- добър плувец при мъжете.

Василики Кадоглу също спечели купа като се класира на 1-во място при 15-16 г., и е втора в абсолютната категория при жените. Дистанцията, която трябваше да бъде преплувана от всички състезатели бе 6400 м в открити води.

Още по темата: 12 медала спечелиха малките състезатели на "Астери"