12:34 | 21 ноември 2018
Обновен: 13:08 | 25 април 2024

Черно море отстрани Левски и за Купата на БФС

Варненци първо спечелиха, а днес направиха реми в реванша

Черно море се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на БФС при родените през 2003 година. “Моряците” отстраниха Левски, след като завършиха 0:0 в реванша във Варна и след успеха с 2:1 в първия мач продължават напред в турнирната надпревара.

Варненци браниха аванса си от първата минута на двубоя, като разчитаха на контраатака. Николай Златев удари греда в седмата минута на втората част, след като останал сам срещу вратаря се опита да го прехвърли, но топката срещна напречната греда. Малко след това директен червен картон получи Димитър Керин от Левски за удар без топка, а пет минути преди края за една атака гостите нацелиха на два пъти страничния стълб на вратата, пазена от Галин Григоров.

Така след доста борба по целия терен “моряците” на Николай Кънчев вече мислят за 1/2-финалите на турнира.