Обновен: 13:54 | 25 април 2024

Краси Анев намери място в масовия старт в Руполдинг с втори резултат

Българинът от Самоков завърши на 14-а позиция

По материала работи: Пламен Янков

Спринтът на 10км. при мъжете беше много успешен за Красимир Анев, съобщи biathlonbg.in, цитиран от sportal.bg. Българинът от Самоков завърши на 14-а позиция и записа най-добрия си резултат през този сезон. Освен това, нашето момче си подсигури участие в неделния масов старт.

В общата дисциплина стартират първите 25 биатлонисти от Генералното класиране за Световната купа и петимата най-добре представили се в съответния кръг. Тъй като в Руполдинг няма преследване или индивидуално, в масовия старт влизат петимата отличници от днешната надпревара.

Красимир Анев се класира за състезанието с втори резултат от 27 точки. Преди него е само Андрей Расторгуевс от Латвия, който финишира непосредствено преди българина и взима 28-точки.

Осталите трима, които ще участват в дисциплината на 15км. са Доминик Ландертингер, Ларс Хелге Биркеланд и Шон Дохърти.