Обновен: 06:43 | 28 февруари 2024

Лестър измъчи Тотнъм в Лондон

"Шпорите" спечелиха трудно с 3:1

По материала работи: Юлиян Атанасов

Тотнъм записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като спечели трудно с 3:1 домакинството си срещу Лестър.Футболистите на Маурисио Почетино са на 3-то място в класирането, като изостават с 5 точки зад лидера Ливърпул. Лестър е 12-ти с актив от 32 пункта.В 33-ата минута Тотнъм поведе в резултата. Центриране на Ериксен намери Дависон Санчес и той с глава прати топката в мрежата.

След час игра Клод Пюел реши да пусне в игра Джейми Варди. Докато нападателят изкачваше да влезе на страничната линия, Лестър спечели дузпа за нарушение на Вертонген срещу Мадисън. Варди застана зад топката, но Лорис усети ъгъла и стаси.Малко след това Тотнъм стигна до втори гол чрез Кристиан Ериксен, който не остави шанс на каспър Шмайхел с удар от границата на наказателното поле.Варди все пак върна едно попадение в 76-ата минута. Нападателят засече отблизо центриране на Перейра. В допълнителното време на срещата Хьон-Мин Сон бе изведен сам срещу вратаря и направи 3:1 за Тотнъм.