13:47 | 18 февруари 2019
Обновен: 22:56 | 25 април 2024

„КПС-Варна“ на финал на ДП по водна топка

Младият варненски тим записа 3 победи и една загуба

„КПС-Варна“ се класира за финалите на държавното първенство по водна топка за мъже. Тимът, воден от играещия треньор Найден Найденов записа 3 победи в груповата фаза на турнира в Бургас. „КПС-Варна“ надделя над „Черно море“ със 7:2, над домакините от „Черноморец“ с 5:3 и над „Комодор“ с 8:3 и отстъпи с 6:8 от „Аква Спорт“, които също продължават напред в турнира.
Финалната фаза на надпреварата ще е през април в Бургас, а останалите финалисти ще бъдат излъчени на турнир в София в началото на март. Найденов коментира, че е доволен от представянето на момчетата и отбеляза, че е прецедент отбор да достигне до финал в първата си година при мъжете. Самият Найденов е влязал в игра само в мача с „Комодор“, който е бил решаващ за класирането напред в турнира. В последния сблъсък срещу „Аква Спорт“, треньорът заложил на по-млади състезатели, за да се обиграват при мъжете. Класирането за финали, ватерполистите на КПС посветиха на контузения си съотборник Александър Матев, който се очаква да се включи в решителната фаза на турнира.