12:27 | 19 март 2019
Обновен: 14:51 | 25 април 2024

ЦСКА и Любимец-13 с нови победи в МФЛ-Варна

Битката за бронза се завърза след 22 кръг на шампионата

Нови победи записаха първите два отбора в класирането на Първа лига от МФЛ-Варна МФК ЦСКА и „Любимец-13“.

В двубой от 22-ия кръг "червените" не срещнаха проблеми срещу предпоследния в таблицата МФК „Пекарни Чочо“ и надделяха с 4:1. Свилен Керемедчиев откри резултата в 5-ата минута, а Стоян Андонов се разписа два пъти, правейки 3:0. Деян Давидов върна едно попадение за "пекарите", но малко преди края на двубоя Станислав Джамбазов сложи точка на спора. Двата тима удариха и по две греди.

С този успех двукратните шампиони запазиха аванса си от пет точки пред втория „Любимец-13“, който в този кръг надигра в оспорван мач „Лудогорец“ (Доброплодно) с 2:1. В рамките на една минута през първата част двата тима си размениха по един гол. Иван Атанасов откри за "любимците" в 12-ата, а Георги Панайотов изравни в 13-ата. Секунди преди края на първата част Иван Атанасов изпусна дузпа за своя тим. Все пак вторият в класирането стигна до успеха след гол на Борислав Рангочев в 29-ата мин.
Топ 3 на Първа лига вече има нов член. Това е отборът на „Макао“, който измести „Дубала“ от третата позиция, побеждавайки го с 3:0. Точни за "магазинерите" бяха Емил Илиев, Ивайло Иванов и Димитър Ангелов. Така битката за третото място сериозно се завърза. „Макао“ вече има 41 точки, с една повече от „Дубала“ и МФК „Балерини“, който в този кръг записа служебна победа с 5:0 над отказалия се Godzila.

МФК „Волов“ би с 3:2 СОД-DSC. Два гола за успеха вкара Росен Иванов, а веднъж точен бе Добромир Димитров. За "охранителите" головете реализираха Цветомир Димитров и Момчил Димитров.