20:56 | 15 април 2019
Обновен: 04:42 | 17 април 2024

Нефтохимик стартира убедително защитата на титлата

Вторият мач от серията е утре отново в Пазарджик

Шампионите от Нефтохимик 2010 започнаха убедително защитата на титлата, след като записаха успех над Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:19) в първия двубой от финалната серия, изигран в зала "Васил Левски".

Победата бе своеобразен подарък за центъра на бургаския тим Стоян Самунев, който навършва 36 години в днешния ден.

В първата част играта тръгна равностойно и продължи така до 8:8. След това волейболистите на Нефтохимик набраха инерция и излязоха напред. Разликата се увеличи до 16:8, след което домакините стопиха част от разликата. Въпреки това, тя остана стабилна и бургазлии поведоха в мача след 25:16.

В началото на втория гейм гостите започнаха силно, но "тигрите" поеха инициативата. Бургаският тим на няколко пъти изравни, но не успя да преодолее съперника и резултатът бе изравнен от момчетата на Атанас Петров.

Третата част протече под диктовката на Нефтохимик, като стартира ударно с 5:1. Пазарджиклии намалиха дистанцията, но в следващите минути играта на опонента продължи във възходяща линия и не остави на домакините шанс за противопоставяне. Шампионите увеличиха аванса си на 2:1 гейма.

Решителният четвърти гейм бе равностоен до 6:6, но отново бургазлии дадоха силен отпор и заформиха битка. След средата на частта хегемонията на волейболистите на Николай Желязков продължи с пълна сила и след 25:19 и 3:1 гейма успехът бе факт.
Вторият мач от серията е утре (16 април) в зала "Васил Левски".