Обновен: 18:13 | 25 април 2024

Челси размаза с лекота "вълците", сензацията Ейбрахам се отчете с хеттрик и автогол

Лондончани стигнаха до успех с 5:2 над своя противник

По материала работи: Ставри Таргов

Челси постигна лесна разгромна победа на негостоприемния "Молиню" при визитата си на Уулвърхямптън с 5:2 в среща от 5-ия кръг на английската Висша лига.

Сензацията в състава на "сините" Тами Ейбрахам вкара хеттрик и отново бе над всички, но дебютантът Фикайо Томори също се отчете със страхотно представяне. Той изигра първия си официален мач за отбора и действаше в отбраната, като вкара и първия си гол с екипа на "сините".

Томори откри в 31-ата минута, а Тами вкара още три попадения в 34-ата, 41-ата и 56-ата минути на срещата. Първото попадение за домакините бе дело на Ейбрахам в 69-ата минута, след като той си вкара автогол, а вторият гол бе реализиран от Кутроне в 85-ата минута.

В 96-ата минута Маунт вкара петия гол за гостите и така им донесе категоричния успех.

След този мач Челси е 7-и с актив от 8 точки, докато "вълците" са на незавидната 19-а позиция с едва 3 точки.