Обновен: 19:04 | 25 април 2024

Левски се прости с второто място, загуби от Ботев Пловдив

"Сините" паднаха с 0:1 и имат актив от 35 точки

Снимка: levski.bg

Левски допусна загуба с минималното 0:1 от Ботев Пловдив в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига, ингран на комплекса "Ботев 1912" в Коматево.

Двата отбора спретнаха много здрав и равностоен мач, в който твърдата игра в средата на терена преобладаваше. Домакините все пак успяха да стигнат до победата в началото на второто полувреме, благодарение на Александър Тонев (47').

Така Левски се прости с второто място и вече е трети с актив от 35 точки, с една по-малко от втория Локомотив Пловдив и 4 от лидера Лудогорец.

"Сините" са и 4 пункта повече от четвъртия ЦСКА. Ботев Пловдив пък се откъсна от изпадащите и вече е на 10-ата позиция с 16 точки.