Троен Републикански Шампион на България до 16 г. - сингъл/двойки/смесени двойки

– VII  място

Турнир ITF от V категория в Скопие (Македония)

– I място индивидуално

– II място двойки

Турнир ITF от IV категория Скопие(Македония) – двоен шампион на сингъл и на двойки

Турнир от календара на ATP

- II място мъже на двойки с награден фонд 15 000 долара

Турнир  ITF от III категория /Хърватска/

- I място индивидуално и II място двойки

Турнир  ITF от II категория

– I място на двойки

В началото на 2019 г. 16 годишният Пьотр заемаше 1100-о място. През новата 2020 г. ще започне в първите 80 на световната ранглиста до 18 годишна възраст. Треньор на Пьотр е Кристиан Илиев.

За отбор №1 в колективните спортове е посочен тимът по баскетбол-кадети (16 г.) на Георги Бакалов. Те станаха носители на купата и шампиони на страната.

За най-добър отбор в индивидуалните спортове е обявен гимнастически спортен клуб “Черноморски юнак“. През годината те обраха отличията във всички възрасти.

Областният управител Стоян Пасев, зам.-кметът Коста Базитов и Кристиан Димитров, директор на дирекция „Спорт“ връчиха наградите на победителите. Специален плакет получи бившият вече ръководител на сдружението Григор Фиданов. Той беше награден от новия шеф на ССК „Черно море“ проф. Ара Капрелян. Смартфони получиха всички състезатели с успехи, а треньорите им – смарт часовници.

Прочетете още: Щангистът Христо Христов е №1 на ОСК „ЖСК – Спартак”