12:53 | 20 януари 2020
Обновен: 19:34 | 25 април 2024

Аржентинец ядоса Гришо

Димитров победи Хуан Игнасио Лондеро с 4:6, 6:2, 6:0, 6:4

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна силно участието си на Australian Open. Българинът победи аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро с 4:6, 6:2, 6:0, 6:4.Първата ни ракета показа известни колебания в първия сет, който вървеше равностойно до 4:4. В деветия гейм обаче Григор беше пробит и по-късно загуби частта.Димитров излезе много надъхан след кратката почивка и осъществи много важен пробив за 4:2 гейма в своя полза във втория сет. Лондеро се срина и малко след това беше пробит отново, с което нашето момче изравни резултата в мача.Третият сет мина изцяло под диктовката на българина, защото той не даде нито един гейм на своя грохнал опонент и излезе с едни гърди напред в битката за място в следващата фаза на турнира.

Четвъртият сет беше изключително равностоен и обещаващият Лондеро показа, че не мисли за предходните две части. Двамата тенисисти не стигнаха до нито една възможност за пробив до десетия гейм, в който Димитров стигна до две точки за пробив и набързо затвори сета, а с това и мача.Григор записа цели 17 аса, срещу 4 на своя противник. Нашето момче реализира цели 79% от точките си на първи сервис и спаси четири от петте точки за пробив за аржентинеца. В следващия кръг българинът излиза срещу Леонардо Майер или Томи Пол.

gol.bg

Рекордьорът по победи на SENSHI Петър Стойков излиза отново на ринга на бойната гала