12:53 | 21 януари 2020
Обновен: 19:36 | 25 април 2024

Плувкиня е №1 на Варна за декември

Награда взе и щангистът Христо Христов

Състезателката по плуване на ПСК „Черно море“ Калина Николаева бе обявена за спортист на Варна за декември. Тя спечели 6 златни от общо 7 медала от ДП – девойки старша възраст. Постави и два национални рекорда. Треньор Антон Гиляревски. За отбор на месеца е определен плувният тим на „Черно море“. Успехите на клуба за декември: ПСК „Черно море“ /плуване/- 29 медала/ 17 златни/- ДП старша възраст. Първо място в генералното класиране при юношите и второ при девойките. Комплексен шампион и носител на купата на България за 4-ти пореден път.

В анкетата за спортист на варненското спортно училище трофеят очаквано спечели щангистът Христо Христов /109 кг/ от клуб „Титан“. Той се завърна от олимпийска квалификация в Катар с три сребърни медала. Треньор Живко Николов.

Победител в онлайн анкетата е състезателката по плуване Александра Вакчова от ПСК „Астери“. Алекасандра има 5 медала от международен турнир в Сърбия-1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови. Треньор Гергана Василева.

Прочетете още: Черно море излиза днес срещу участник в групите на Лига Европа