Общо шест заплашителни писма е отправил стрелецът от Лясковец Петко Савов към директора на СОУ "Максим Райкович" Николай Кожухаров заради раздразнението си от шума, който идвал от играещите деца в двора на школото.
В тях стрелецът, който сутринта застреля един спецполицай и рани трима негови колеги, твърдял, че ще се саморазправя лично с директора и с хората, които работят в училището.
Такива писма започнали да се получават отпреди четири месеца. В едно от тях той е написал, че е ловджия и е намекнал, че "сам ще вземе нещата в свои ръце". Ученици пък сигнализирали директора, че са виждали Савов да се разхожда с оръжие край училището.
Едва на 6 март тази година директорът на училището е изпратил сигнала заради заплашителните писма до РПУ Горна Оряховица.
По думите на Кожухаров през последните две седмици патрулни полицейски коли обхождали училището.
На въпрос защо се е забавил толкова с подаването на сигнала, Николай Кожухаров отговори: "Защото ми се стори, че първите писма бяха по-безобидни".
Директорът на училището допълни, че е получил сигнала за днешната стрелба в 6.15 тази сутрин от параджията в школото.
Районът около училището продължава да е изолиран. Продължават и преговорите на психолозите със стрелеца, информира dnes.bg.
6 писма със заплахи пратил стрелеца от Лясковец
6 писма със заплахи пратил стрелеца от Лясковец
14.03.2014 | 08:59 ч. Обновена: 25.06.2025 | 06:02 ч.
0

6 писма със заплахи пратил стрелеца от Лясковец
Новини
-
Тъжна вест! Отиде си легендарният треньор на Черно море Илия Сърмов
-
Стрелба в училище в Минеаполис! Двама загинали и над 20 ранени
-
Ентомолог: Климатичните промени са причина за ръста на болести, пренасяни от комари
-
Хванаха за ден 29-ма шофьори с алкохол или наркотици
-
Тръмп поиска де се повдигнат обвинения срещу Джордж Сорос
-
Община Варна ще иска от фирмата за смет отделни камиони за боклук за курортите
-
Емрах Стораро се сгоди за сестрата на снаха си
-
Вълчев с предложение: Учениците да започват по-късно в училище
-
Никола Бургазлиев прегазил Христина и Мартин с АТВ-то под въздействието на дрога
-
Бащата на Сияна: Животът на Марти е извън опасност
-
ВиК Варна: Хиляди остават без вода след авария на магистрален водопровод
-
20-годишен заля с бензин родителите и сестра си и ги запали
Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари